20 اصل مهم در رونق کسب و کارهای تحت وب

برای این که بتوانید کسب‌ و‌کار موفقی داشته باشید نیاز به بازاریابی آنلاین در زمینه کاری خود را نیز دارید. بدست آوردن مشتری با استفاده از بازاریابی اینترنتی ده‌ها برابر راحت‌تر از بازاریابی به روش سنتی است.                                                                          بازاریابی آنلاین، مقرون بصرفه خواهد بود و کسب و کارها را به مخاطبان هدف خود متصل می‌کند.  بنابراین گام نخست برای کسب درآمد اینترنتی، اهمیت دادن به بازاریابی دیجیتال است.

در بازاریابی آنلاین، اگر کمپین و وبسایت‌تان مطابق میل شما رشد نمی‌کند، میتوانید به صورت آنلاین آن‌ها را بهینه‌ سازی کنید.  با بهره‌گیری از بازاریابی آنلاین، شما می توانید متوجه شوید که کاربران چگونه با ایمیل های ارسالی شما برخورد می کنند و چند نفر از آنها بر روی لینک های داخل ایمیل شما کلیک می کنند و حتی می‌توانید هر شخص را در هر زمانی که بخواهید مورد هدف قرار دهید...

20 اصل مهم در رونق کسب و کارهای تحت وب

۱- مشتریان هدف خود را پیدا کنید و بدانید که چگونه آن‌ها جذب کسب وکار شما می‌شوند

کلید اصلی موفقیت بازاریابی آنلاین، شناخت صحیح مخاطبان هدف و شناخت نیاز مشتری خواهد بود. بدون شناخت صحیح مخاطبان هدف، نه تنها کسب درآمد اینترنتی نخواهید داشت  بلکه به سادگی پول خود را دور خواهید ریخت. برای رسیدن به این شناخت، از یک تیم تحقیقاتی برای شناخت بازار هدف خود استفاده کنید و  یا از یک آژانس دیجیتال مارکتینگ درخواست کنید  که این کار را به عهده بگیرد. برای شناخت مخاطبان هدف، لازم به شناخت خصوصیت های مختلف از کاربر دارید مثل آمار جمعیتی، عادت های خرید و ...  تا متوجه شوید  که یک مخاطب هدف معمولا چه نیازهایی دارد و به چه چیزهایی علاقمند است و چقدر بازار کار شما وسعت خواهد داشت. همچنین باید توجه داشته باشید چطور نظر کاربران هدف را به سمت کسب و کار خود جلب کنید.

۲- بهینه سازی وب‌سایت برای کاربر پسند بودن.

اغلب مدیران تجاری می دانند که سایتی با طراحی جذابتر و رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجو کارایی بیشتری دارد. برای این امر کافیست به رتبه سایت خود در موتور جستجو گوگل توجه نماییم. اگر رتبه سایت کم باشد، سایت نیاز به بهینه سازی دارد.

۳- در شروع  کار سایت یا در رقابت های بسیار شدید، تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) بسیار اهمیت دارد

گوگل ادوردز، سیستمی است که زیر نظر گوگل کار می‌کند. گوگل، سیستم ادوردز را برای کمک به شما در بازاریابی محصولات یا خدماتتان در موتور جستجوی گوگل و سایت های وابسته به آن توسعه داده است. برای این کار می‌توانید  به  آژانس های دیجیتال مارکتینگ که در این زمینه فعالیت می‌کنند درخواست انجام تبلیغات گوگل ادورز را بدهید.

در این نوع تبلیغات با پرداخت مبالغی اندک، سایت شما  در صفحات اولیه نتایج موتورهای جستجو قرار میگیرد. بدین ترتیب به ازای هر کلیکی که بر روی لینک سایت تجاری شما می شود، باید هزینه‌ای به گوگل پرداخت کنید.

تبلیغات گوگل ادورز برای کسب و کارهای تازه کار مناسب خواهد بود. زیرا سئو یک استراتژی زمانبر است. کسب و کارهای تازه کار،به یک استراتژی سریعتر از سئو نیاز دارند تا آگاهی کاربران را از برند خود افزایش دهند. اما ادورز و سئو باید در کنار هم باشند چرا که مکمل یک دیگر هستند. سئو، کیفیت محتوا و سایت را به مرور زمان افزایش خواهد داد  و همچنین مقرون بصرفه تر است.

۴- تبلیغات باید متناسب با محصولات و خدمات کسب و کارها باشد

در کسب درآمد به صورت اینترنتی و بازاریابی آنلاین نباید به  کاربران  دروغ بگوییم. یکی از تکنیک های مهم در بازاریابی اینترنتی، انطباق بین تبلیغات با سایت است. تبلیغات باید همان پیغامی را به کاربر بدهد که پیام لندینگ پیج (صفحه فرود) می‌دهد.

۵- وبلاگ وب سایت خود را به صورت منظم به روز رسانی کنید

داشتن وبلاگ به بهبود سئو سایت شما کمک می کند. شما می توانید در وبلاگ، درباره کلید واژه های مورد نظر کسب و کار خود بیشتر توضیح دهید. در مطالب طولانی،  کلید واژه های مرتبط، نظر موتورهای جستجو را جلب خواهد کرد و رتبه سایت شما را افزایش می دهد. همچنین وقتی شما درباره کسب و کار خود برای کاربران می نویسید، کاربران با برند شما آشنا می‌شوند و اعتماد کاربران به برند شما افزایش مییابد. افزایش اعتماد کاربر، تاثیر زیادی در تبدیل کاربر به مشتری دارد.

۶- برای وب‌سایتتان، بک لینک های (Back Link) با کیفیت و قوی بگیرید

کلمه بک لینک به این مفهوم است که یک سایت دیگر در صفحات خود، لینکی از صفحات سایت شما قرار داده  باشد و کاربران بتوانند از آن سایت وارد سایت شما شوند. حال سایت مقابل باید سایت مناسبی باشد تا به افزایش امتیاز سئو و کسب درآمد اینترنتی شما کمک کند. اگر سایت مقابل یک سایت با مجوز دامنه سطح بالاتری نسبت به سایت شما داشته باشد، این امر موجب درنظر گرفتن یک امتیاز مثبت از سمت گوگل برای سئو سایت شما است. هر چقدر تعداد امتیازهای مثبت و در واقع بک لینک های مثبت بیشتر باشد، امتیاز سئو سایت شما بالاتر می رود.

۷- پیوندهای داخلی وب‌سایت خود را فراموش نکنید.

پیوند داخلی، استحکام سایت شما را افزایش داده و کیفیت سایت شما را زیاد می کند. پیوند داخلی زیاد، نشانه مرتبط بودن مطالب به یکدیگر و تخصص شما در این زمینه تجاری خواهد بود. هر چقدر محتوای بیشتری تولید کرده باشید، می توانید پیوند داخلی بیشتری را ایجاد کنید. پیوند داخلی به گردش آسانتر کاربران در سایت کمک می کند و همچنین کاربر زمان بیشتری را در سایت شما صرف می‌کند.

۸- از ابزار Google My Business برای معرفی بیشتر کسب‌و‌کار خود بهره بگیرید

یکی از اصول بازاریابی داشتن حساب کاربری برای Google My Business  است. هنوز هم کسب و کارهایی هستند که این حساب کاربری را ندارند.اما اگر شما جز برترین ها در یک حوزه کسب و کار باشید، حساب کاربری شما در صفحات اولیه گوگل قرار می گیرد و منجر به افزایش ترافیک سایت و کسب سود می شود.

۹- طرح وب سایت خود را به صورت همگام و متناسبت ، به‌روز کنید

سرعت تغییرات در طراحی سایت بسیار زیاد است. بسته به جشنواره ها، فصول، رخدادهای اقتصادی، اعیاد و … طراحی سایت ها تغییر می کنند. در این مواقع  اگر طراحی سایت خود را تغییر ندهید از رقیبانتان که مدام طرح سایت خود را به روز می کنند، عقب خواهید ماند. اما اگر پا به پای رقبا، طراحی سایت خود را آپدیت کنید، کسب درآمد اینترنتی افزایش پیدا می‌کند. کاربران زمانی که وارد یک سایت قدیمی میشوند که این سایت مدت هاست آپدیت نشده، به سرعت آن را ترک می‌کنند و به سراغ سایتی دیگر با آپدیت جدید می روند.

۱۰- طراحی سایت را برای کاربران جذاب کنید.

کاربران را به گشت و گذار بیشتر در سایت خود تشویق کنید.  طراحی سایت جذاب، حس خوبی را به کاربران انتقال می‌دهد. سعی کنید قابلیت های منحصر بفردی را در طراحی خود داشته باشید تا گشت و گذار در سایت شما راحت‌تر شود.

۱۱- از سبک طراحی واکنش گرا((responsive برای وب سایت خود استفاده کنید

امروزه کاربران بیشتر با تلفن همراه خود وارد سایت‌ها میشوند.  در واقع اگر طراحی سایت شما، پاسخگوی طراحی مابقی ابزارهای هوشمند مانند موبایل و تبلت نباشد، نصف کاربران همان ابتدا از سایت شما خارج میشوند و کاربران خود را از دست می دهید و بالطبع وارد سایت رقیب شما می‌شوند و رقیب شما بخاطر رعایت پاسخگویی در طراحی سایت، کسب درآمد اینترنتی بیشتری می کند.

۱۲- برای جلب توجه کاربران می توانید از پاپ‌آپ ها استفاده کنید

پاپ-آپ ها به شما کمک می کنند تا اطلاعات مختلفی مثل آدرس ایمیل یا شماره تلفن را از کاربران دریافت کنید. همین طور می توانید به کاربرانی که برای اولین بار وارد سایت شما میشوند، پاپ-آپ کد تخفیف را نمایش دهید  تا در همان ابتدا اشتیاق بیشتری برای شناخت محصولات و خدمات سایت شما پیدا کنند و به وسیله سایت شما خرید اینترنتی انجام دهند. همین طور می توانید در یک پاپ-آپ، در ازای دریافت ایمیل کاربر به او کوپن تخفیف بدهید.

۱۳- در کنار وب سایت، از شبکه های اجتماعی نیز برای بهبود کسب و کار خود استفاده کنید

اگر از شبکه ‌های اجتماعی استفاده نمیکنید اشتباه بزرگی انجام می‌دهید و باید تا جای ممکن مسیر ارتباطی کاربر با کسب و کار خود را ساده کنید. استفاده از شبکه های اجتماعی این امکان را به کاربر می دهد تا تجارت شما را در پلتفرمی که بیشتر با آن راحت است، دنبال کند.

استفاده از شبکه های اجتماعی به راحتی درآمد اینترنتی شما را افزایش خواهد داد زیرا دوست دارند که با برند محبوب خود در ارتباط باشد و از اینکه یک برند پاسخگو باشد و همچنین حامی مشتریان باشد، لذت می برند.

۱۴- از ابزار گوگل آنالیتیکز ( Google Analytics ) بهره بگیرید.

 Google Analytics  یک ابزار برای جمع آوری داده از مشتریان بالقوه است. برای مثال سوالی مثل:  مشتریان به طور متوسط چند دقیقه را در سایت شما سپری می‌کنند؟ یا چه تعداد مشتری به صفحه‌ی خرید شما رفته است؟  همه ی این موارد را می توان  با Google Analytics  مشاهده کرد.

۱۵- از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید، تاریخ مصرف ایمیل مارکتینگ تمام نخواهد شد!

ایمیل مارکتینگ هنوز هم برای تجار مهم است و اهمیت آن مستقل از بزرگ و کوچک بودن کسب و کار است. ارسال ایمیل به کاربران، روش مستقیم و مقرون بصرفه و برای بازاریابی محصولات و خدمات مفید است. شما می توانید علاوه بر متن، از تصویر و دکمه کال تو اکشن(CTA (هم در محتوای ایمیل استفاده کنید و با استفاده از لینک های موجود در ایمیل، رفتار کاربر را رصد کنید تا متوجه شوید  کدام کاربر، در چه زمانی، بر کدام لینک، کلیک کرده و نتیجه آن چه شده است. همچنین ایمیل مارکتینگ در کنار شبکه های اجتماعی نتیجه بهتری می دهد.

 افزایش کسب درآمد اینترنتی به همین سادگیست

۱۶- با استفاده از ایمیل یا پیامک کاربران و مشتریان را دنبال کنید

ایمیل یا پیامک از جهات مختلف مفید است. پس از ورود کاربران  به سایت، ایمیل یا شماره موبایل کاربران  را می‌گیرید و یک ایمیل/پیامک خوشامدگویی برای کاربر می فرستید. سپس در فاصله زمانی منظم، سبد خرید رها شده، پیشنهادهای ویژه، کد تخفیف، جشنواره ها و.. را به کاربران گوشزد می کنید تا کاربران  در صورت فراموش کردن هر یک از این موارد،  وارد سایت شما ‌شوند و در نتیجه شما از کاربران خود،  مشتری می‌سازید و می‌توانید کسب درآمد اینترنتی داشته باشید.

۱۷- در شبکه های اجتماعی متناسب با کسب و کار خود فعالیت کنید

تمام فعالیت های شما از شبکه های اجتماعی تا طراحی سایت، تحت شعاع پلتفرم کسب و کار شما است. حتی بر نوع شبکه اجتماعی که باید در آن فعالیت کنید هم تاثیر دارد. برای کسب و کارهایی که پلتفرم B2B دارند، شبکه های اجتماعی لینکدین، فیس بوک و توییتر و برای کسب و کارهایی با پلتفرم B2C ، شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام، پینترست و فیس بوک پیشنهاد می‌شود.

۱۸- ویدیو محبوبیت بیشتری بین مردم دارد

تا جایی که امکان دارد سوالات کاربران را در قالب ویدیو جواب دهید. میتوانید محصولات و خدمات خود را در یک ویدیو معرفی کنید و توضیحات لازم را بصورت واضح و کوتاه بیان کنید. همان طور که ارزش یک تصویر 1000 برابر بیشتر از نوشته است، ارزش ویدیو 1000 برابر بیشتر از تصویر است. ویدیوهای تهیه شده را در شبکه های اجتماعی مختلف آپلود کنید و در آنها به معرفی محصولات و نحوه کار کردن محصولات، نحوه خرید اینترنتی و ارسال محصولات خود بپردازید.

۱۹- برای برند خود اعتبار و محبوبیت ایجاد کنید

هر چقدر نام برند شما در گوگل بیشتر مورد جستجو قرار بگیرد  و حضور فعال تری در شبکه های اجتماعی داشته باشید، اعتبار برند شما بیشتر خواهد شد. بخشی از سایت خود را برای نظرات کاربران در نظر بگیرید تا کاربران تجربیات تلخ و شیرین خود را از برند شما با سایرین به اشتراک بگذارند و یا سوالات خود را مطرح کنند. مدیریت اعتبار، نکته کانونی بازاریابی آنلاین است و می تواند کسب و کار شما را انسجام بخشد و به شما کمک کند تا آن را به شدت ارتقا دهید.

۲۰- بازاریابی مجدد یا همان Re-Marketing را جزء ضرورت‌های کار خود بدانید.

بازاریابی مجدد هم، یکی از استراتژی های بازاریابی آنلاین است و برای هدف قرار دادن کاربرانی است که بدون انجام خرید، از سایت خارج شده باشند. با بهره‌گیری از بازاریابی مجدد و تبلیغات برند،  نام برند خود را جلو چشم کاربران قرار دهید. همچنین بصورت منظم خبر محصولات و خدمات خود را به گوش کاربران برسانید تا آنها تشویق شوند تا دوباره به سایت شما بازگردند و از سایت شما خریداری کنند.

سخن آخر

شما به عنوان مدیر تجاری می توانید از تمامی مزایای طراحی سایت، هدف گذاری بر روی کاربران و بهینه سازی محتوا از طریق کلید واژه های مناسب بهره بگیرید.اما بدون دانش کافی پیاده سازی تمام این موارد و گرفتن نتیجه مناسب، کار دشواری است، می توانید با کمک تیم پارس‌نانو و تنظیم جلسه‌ای  برای مشاوره کوچینگ اقدام کنید تا در‌مورد کسب و کار شما صحبت کنیم و بدانید کدام یک از خدمات بازاریابی آنلاین مناسب کسب و کار شماست و کدام استراتژی دیجیتال مارکتینگ سود بیشتری برای کسب و کار شما می آورد.

درباره نویسنده

نظرات

دسته بندی مقالات

مقالات مرتبط