6 مرحله برای به موفقیت رسیدن تولید محتوا

تولید محتوا قسمت مهمی از استراتژی بازاریابی دیجیتال است. هر بخش از محتوایی که تولید میشود شامل پست‌های بلاگ ، خبرنامه‌ها و ..  باید در زمینه ارزش‌های برند شما باشد و نرخ تبدیل به مشتری و جامعه مخاطبین را افزایش دهند. پس از اینکه مخاطب هدف خود را پیدا کردید، چند مرحله  وجود دارد که برای بهبود کیفیت و تأثیرگذاری فرایند تولید محتوا موثر است.

6 مرحله برای به موفقیت رسیدن تولید محتوا

۱) هدف از تولید محتوا چیست

انواع مختلف محتوا اهداف مختلفی نیز دارند. برای مثال مطالعات موردی نشان‌ می‌دهد مهارت و تجربه شرکت شما در یک حوزه مشخص هست،استفاده از مقالات بلاگ برای جذب بازدیدکنندگان وعلاقه‌مند کردن آن‌ها به موضوعات گوناگون که ارزش خبری داشته باشد. اگر در ابتدا هدف خود از تولید محتوا مشخص کنید، می‌توانید از تولید محتوای مناسب و سازگار با اهدافتان اطمینان داشته باشید.

۲) محتوای مفید و باکیفیت تولید  کنید

 یک قانون درتولید محتوا وجود دارد و آن هم این است که هر محتوایی که تولید می‌کنید باید برای مخاطبینتان جذاب و مفید باشد. هر چه محتوا با علایق جامعه هدف ما در یک سمت و سو حرکت کند، بیشتر به اشتراک در خواهد آمد  و همچنین تأثیرگذاری آن بیشتر خواهد شد.

۳) محتواهای خود را در شبکه‌های اجتماعی نشر دهید

محتواهای مختلف خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا بازدیدکنندگان بیشتری محتوا‌های شما را ببینند. محتواهایی که در شبکه اجتماعی مختلف به اشتراک می‌گذارید باید متفاوت و منحصربه‌فرد باشد تا مخاطبین دلیلی برای دنبال کردن شما درتمام شبکه‌های اجتماعی داشته باشند. پست‌های بلاگ معمولاً بیشتر از همه به اشتراک گذاشته می‌شوند و باعث ارتقاء رتبه نمایش در نتایج موتور جستجو نیز خواهند شد.

۴)  محتواهای چندرسانه‌ای را فراموش نکنید

محتوای متنی خود را با استفاده از عکس‌ها، تصاویر، ویدئوها و اینفوگرافیک ارتقا دهید. طبق پژوهشهایی که  انجام شده است مشخص شد که محتوای متنی که با تصاویر جذاب همراه می‌شوند ۹۴ درصد بیشتر از محتوای متنی بدون تصویر مشاهده می‌شوند. در همین پژوهش مشخص شد که ۶۷ درصد کاربران اینترنت برای عکس واضح و با کیفیت از محصولات اهمیت بیشتری نسبت به نقدهایی که برای محصولات نوشته میشوند قائل‌اند.

۵) برای بهینه سازی موتور جستجو اقدام کنید

به جای اینکه ابتدا به تولید محتوا کنید  و بعد از آن  در محتوای تولید شده دنبال کلمات کلیدی خود بگردید، برای بهینه سازی  موتور جستجو برنامه داشته باشید و محتوا و کلمات کلیدی را انتخاب کنید و متناسب با آن محتوا تولید کنید. با این روش شما مؤثرترین موضوعات را برای تولید محتوا انتخاب خواهید کرد.

۶) محتواهای خود را تجزیه و تحلیل کنید

بررسی موفقیت محتوای تولیدشده موضوع جداگانهی ‌ای ابصذبنصنذبصنث‌ای نسبت به بررسی تعداد دفعات دیده ‌شدن است، باید شاخص‌های مختلفی برای ارزیابی موفقیت محتوا تعریف کنید تا با اندازه‌گیری پی‌در‌پی آن‌ها بتوانید کیفیت تولید محتوا را افزایش دهید. شاخص‌ها باید با توجه به اهداف کسب‌وکار و تولید محتوا، مشخص شوند  و به طور پی‌در‌پی  تحلیل و آنالیز شوند.

درباره نویسنده

نظرات

دسته بندی مقالات