10 اشتباه متداول نمایشگاه تجاری

امروزه، رسانه های اجتماعی در حال پادشاهی کردن هستند، اما کارت پستال ها و دیگر فرم های بازاریابی سنتی همچنان مهم تلقی می شوند.

10 اشتباه متداول نمایشگاه تجاری

هیچ هدفی ندارید

حضور در نمایشگاه فقط برای آگاهی دادن به تعداد انگشت شماری از شرکت کنندگان نیست. هرچند که حضور شما باعث افزایش وگسترش چشم اندازها می شود، تعدادی از فروشندگان واجد شرایط را پیدا میکنید و یا پیدا کردن شریک جدید را به همراه دارد، اما هر بار که شما در نمایشگاه حاضر می شوید باید یک هدف مشخص و قابل دستیابی داشته باشید.ارتقاء اعتبار برند و شرکت، ارائه و معرفی محصول جدید، تثبیت حضور در بازار و برسی و شناخت رقبا دلیل اصلی بسیاری از شرکت ها برای حضور در نمایشگاه است. 

اشتباه در برنامه ریزی

در حالی نمایشگاه بازرگانی امسال را پشت سر میگذارید، در واقع بهترین زمان برای برنامه ریزی رویداد های سال آینده را در اختیار دارید. اگر از ابتدا تمام کارها را به موقع انجام دهید، در زمان افتتاح نمایشگاه با آرامش در نمایشگاه حاضر خواهید شد. ولی اگر بدون برنامه پیش روید، در لحظه های آخر باید هزینه های بسیار زیادی را متحمل شوید تا غرفه سازی نمایشگاهی شما سر وقت انجام شود.

با شروع برنامه ریزی 12 ماه خود، شما نیز میتوانید از برنامه ریزی و آماده سازی لحظه آخری در نمایشگاه جلوگیری کنید.

مشخص کردن ساختار غرفه قبل از عمل

طراحي غرفه شما بايد جذاب و قابل نمايش باشد تا شانس بيشتري براي جلوه گري داشته باشید.

روشنایی زیاد، استفاده بیش از حد رنگهای انتزاعی یا پوسته های غیر متعارف جالب به نظر میرسند، اما ممکن است یک نوع مانع روانی برای شرکت کنندگان ایجاد کنند.

مطالعات نشان داده است که غرفه هایی که با موکت سالن بسیار متضاد هستند و یا با دیوارهای بلند احاطه شده اند، اغلب می توانند برای شرکت کنندگان نوعی تهدید به حساب آیند. برای ایجاد یک غرفه جذاب بر روی بینش حرفه ای طراحان تمرکز کنید.

 ابتکار و خلاقيت در طرح غرفه نمايشگاه نيز بسيار موثر است.

بازاریابی تعاملی

امروزه، رسانه های اجتماعی در حال پادشاهی کردن هستند، اما کارت پستال ها و دیگر فرم های بازاریابی سنتی همچنان مهم تلقی می شوند.

ترکیب یک صفحه رویداد Facebook، استفاده از پست های موجود در Instagram، هشدارهای Twitter، و به روز رسانی های به طور منظم LinkedIn برای ایجاد آگاهی بسیار مهم هستند. اگر به روزرسانیهای خود را به صورت تبلیغاتی و سرگرم کننده انجام دهید و در صورت امکان از محتوای تولید شده توسط کاربران استفاده کنید، با اشتراک گذاری و آگاهی از نام تجاری بسیار بهتری رو به رو خواهید شد.

 استفاده از محتوای تولید شده توسط مخاطبان در استراتژی مارکتینگ شما برای برندتان اعتبار بیشتری ایجاد می‌کند.

 گرافیک بد

گرافیک هایی که درهم ریخته، آسیب دیده یا از بین رفته اند، در نمایشگاه شما تاثیر مثبتی ایجاد نمیکنند.

علاوه بر این، گرافیک هایی که کوچک و ضعیف و یا فاقد مزایای منحصر به فردی هستند، مانع از اثربخشی شما می شوند.

به گرافیک فعلی خود نگاهی بیندازید تا قبل از نمایش بعدی، تصمیم بگیرید که آیا آنها نیاز به تعمیرات اساسی دارند یا خیر.

ارسال کارکنان اشتباه

برای حضوری خوب در نمایشگاه یکی از مهمترین اقدامات، انتخاب کارکنان مناسب است.

بسیاری از مدیران فکر می کنند که ارسال کارکنان جدید به نمایشگاه، انتخابی مناسب و در نهایت به صرفه است. با این حال، شما نیاز به افرادی دارید که در این فرایند موفق عمل کرده و تجربه کافی را دارا هستند.

افراد جدید را استخدام کنید، پس از انتخاب این افراد آنها را با برترین شیوه های حضور در غرفه آموزش دهید تا با زمینه ذهنی در مباحثات و مذاکرات با مشتریان آشنا شوند، اما اجازه ندهید که تازه واردان به اشتباهات خود ادامه دهند.

نداشتن نقشه دوم 

اگر صفحه نمایش شما نمایش داده نشود چه کار می کنید؟ اگر یکی از کارکنان غرفه شما آنفولانزا بگیرد چه؟ در این موارد نقشه شما چیست؟ شما بهتر است یک برنامه پشتیبانی برای همه این شرایط و حتی بیشتر از آن داشته باشید.

عدم پیگیری مناسب

 در زمان برگزاری نمایشگاه اطمینان حاصل کنید که ارتباطات آینده حفظ خواهد شد.

تقریبا 79٪ از مشتریان ما پس از یک نمایش خوب پیگیری نمی شوند، باید این را به یاد داشت که ایمیل های خسته کننده به عنوان یک پیگیری موثر به حساب نمی‌آیند.

در عوض، بلافاصله پس از نمایش، فهرستی از مشتریان را سازماندهی کنید، تا بتوانید افراد را با محتوائی که متناسب با منافع محصول یا بازار آنها است، هدف قرار دهید.

هیچ بازاریابی پس از نمایش وجود ندارد

درست مانند عدم پیگیری در مورد مشتری، بسیاری از مردم موفق به ادامه بازاریابی پس از نمایش های خود می پردازند.

شرکت کنندگان که در حصار پس از نمایش بودند ممکن است راه خود را با بازاریابی پست خود نشان می دهد. به عبارت دیگر، آن دسته از رهبران B & C همچنان باید از شما تماس بگیرند تا بتوانند به فروش، A، منجر شوند.

موفقیت در هر مرحله را جشن بگیرید

برخی فکر می‌کنند تنها زمانی باید جشن بگیرند که به هدف بزرگ دست یافته باشند.

هیچ چیزی به اندازه ناامیدی باعث از بین رفتن انگیزه کارکنان نمیشود. به خاطر داشته باشید که بر روی نتایج مثبت هر نمایشگاه تمرکز کنید و تیم خود (و شخص خودتان) را در پشت کار بیشتر، تشویق کنید!

درباره نویسنده

نظرات

دسته بندی مقالات

مقالات مرتبط