4 اشتباه بازاریابی دیجیتال که می تواند رشد کسب و کار شما را متوقف کند

برای برقراری ارتباط تلفن های همراه وجود دارد، اخبار به سرعت در تلویزیون و از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند. شما می توانید غذا را با استفاده از اپلیکیشنی در تلفن همراه خود سفارش دهید یا برای شام میزها را در رستورانی رزرو کنید. این روزها، راحتی مشتری اولویت اول هرکار است.

4 اشتباه  بازاریابی دیجیتال که می تواند رشد کسب و کار شما را متوقف کند

خرید آنلاین بسیار محبوب و تجارت الکترونیک یکی از بهترین کسب و کارها در دنیاست. شرکت های مختلف با استفاده از استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ به دنبال به دست آوردن مشتریان جدید و تثبیت‌کردن نام تجاری خود در این بازار رقابتی هستند.

 به عنوان یک بازاریاب آنلاین، شما ممکن است به طور خستگی ناپذیری برای رسیدن به اهداف سازمان خود تلاش کنید اما متأسفانه، "همیشه سخت کار کردن به معنای هوشمندانه کار کردن نیست". گاهی اوقات تلاش های شما برای ارتقاء شرکت به دلیل نداشتن دقت در مورد انتخاب استراتژی ها به بن بست می‌رسد یا حتی زمان هایی وجود دارد که موقعیت های اجتناب‌ ناپذیر مانند تصمیمات اشتباه، نتایج وحشتناکی را منجر ‌شود.

 

چند اشتباه بازاریابی دیجیتالی وجود دارد که می تواند رشد کسب و کار شما را متوقف کند.
 

کورکورانه پست‌ها را طراحی می‌کنید

رایج‌ترین و بزرگترین اشتباهی که صاحبین مشاغل از جمله کسب و کارهای دیجیتال می‌توانند انجام دهند، شروع کار خود بدون داشتن برنامه‌ریزی است. اگر می خواهید موفقیت کسب و کار خود را به دست آورید، مهم است که یک برنامه عملی داشته باشید.

 هر کمپین بازاریابی باید برای رسانه های اجتماعی یا بازاریابی محتوای خود برنامه‌ای داشته باشد که اهداف و چگونگی جذب مشتریان بیشتر را مشخص کرده باشد. فقط ساختن مطالب بدون در نظرگرفتن مخاطبان هدف، بی معنی است.

شما باید بدانید چه چیزی مخاطبان هدف شما را مجبور می کند تا دوباره با شما تماس برقرار‌کنند. 

 

فرستادن ایمیل های غیر ضروری به مشتریان و پایان یافتن پیام‌ها در سطل زباله آنها

اغلب اوقات، صندوق پستی افراد برای ذخیره سازی اخبار مهم و کار های ضروری در نظر گرفته شده‌اند. برای همین است که اگر شما ایمیل نا‌مربوطی را برای افراد ارسال کنید آنها آن را به عنوان اسپم در نظر میگیرند.

دلیل این است که ایمیل های اسپم حاوی ویروس ها و تبلیغات غیر ضروری هستند و احتمال این وجود دارد که مشتریان ایمیل‌های شما را با آن ایمیل‌ها اشتباه گیرند. 

 به طور ایده آل یک مشتری عادی به فرستنده ناشناخته اعتماد ندارد.

 

خریدن دنبال کنندگان تقلبی در رسانه های اجتماعی

بسیاری از صاحبان کسب و کار‌ها در دام خرید طرفداران جعلی می‌افتند، زیرا احساس می کنند این یک راه عالی برای رسیدن به هزاران مشتری‌ است. اما واقعیت چیز دیگری است. فالوورهای فیک به غیر از اینکه باعث میشود تعداد فالوورهای شما بیشتر نشان داده شود، هیچ سود دیگری ندارند. آنها هیچیک از کارهایی که یک فالوور واقعی انجام می‌دهد را انجام نمی‌دهند، نه پست های شما را لایک می‌کنند و نه برای شما کامنت درج خواهند کرد. پس اگر یک صفحه تجاری دارید و برای صفحه خود فالوورهای فیک خریده اید، منتظر مشتری نباشید!

نادیده گرفتن خدمات مشتری

مشتریان شما کسب و کار شماست، شما هستید چون آنها وجود دارند. بنابراین، اهمیت خدمات به مشتری را هرگز نادیده نگیرید. در عوض، وقت خود را برای آنها سرمایه گذاری کنید، به پرسش های آنها گوش دهید، سوالات خود را در حساب های رسانه های اجتماعی مطرح کنید و همیشه به مهربانی با آنها صحبت کنید. این نه تنها باعث افزایش ترافیک در وب سایت شما خواهد شد، بلکه باعث افزایش اطمینان آنها در مورد خدمات کسب و کار شما می‌شود.

درباره نویسنده

نظرات

دسته بندی مقالات

مقالات مرتبط