5 راه موثر برای داشتن کمپین تاثیرگذار

محتوای جذاب باعث تاثیر گذاری روی مخاطب می شود. اگر به مخاطب خود محتوای کاربردی ارائه دهید، دلیلی را برای ارتباط وی با برند شما به وجود آورده اید.

5 راه موثر برای داشتن کمپین تاثیرگذار

شما حق دارید کمپین بازاریابی تاثیر گذار داشته باشید، بنابراین اجازه دهید 5 نکته مهم که بر روی برند تجاری شما تاثیر می گذارد را بیان کنیم.

  1. تحقیقات را خودتان انجام دهید.

سعی کنید تحقیقات جامعی در بازار برای برند خود انجام دهید. در تحقیقات خود به دنبال افراد تاثیرگذار و مخاطبین خود در بازار باشید. سعی کنید با استفاده از ابزارها افراد تاثیرگذار خود را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید. شما باید محتوایی تاثیر گذار تولید کنید تا بتوانید با مخاطبان خود ارتباطی عمیق برقرار کنید. این نکته را فراموش نکنید که با استفاده از ابزارهای تحلیلی که در دسترس شما قرار دارد می توانید کانال ورودی که مخاطبان هدف شما در آن قرار دارند را پیدا کنید.

  1. محتوای جذاب پیدا کنید.

امروزه یکی از نکات اصلی ارتباطات در کسب و کار تامین محتوایی درست و جذاب است.

محتوای جذاب باعث تاثیر گذاری روی مخاطب می شود. اگر به مخاطب خود محتوای کاربردی ارائه دهید، دلیلی را برای ارتباط وی با برند شما به وجود آورده اید.
 از این رو می توانید با محتوای درست و به جا از خدمات و محصولات خود، نفوذ پذیری برند را در دل مخاطبان بالا ببرید.

  1. آشکار نباشید.

همیشه سعی کنید خدمات و محصولاتتان را در محتواهای خود آشکارا تبلیغ نکنید. منظور از این که آشکار نباشید را می خواهیم با یک مثال برای شما باز کنیم. فرض کنید شما برندی در زمینه شیر آلات هستید. اگر همیشه محتوایی با تبلیغ آشکار و استفاده از محصولات خود نشر کنید بهتر در ذهن مخاطب قرار می گیرید یا اینکه محتوایی کاربردی در زمینه های مختلفی مثل صرفه جویی در مصرف آب، استاندارد شیرها و ... تولید کنید ؟

جواب مشخص است، زمانی که مخاطب اطلاعات کاربردی مفید دریافت کند، همچنان دنبال کننده مطالب شما خواهد بود و به نوعی وفاداری نسبی ایی نسبت به برند پیدا می کند. حتی اگرهنوز هیچ خریدی از شما نکرده باشد.

  1. از influencers هایی که به برند شما کمک می کنند استفاده کنید.

هنگامی که از influencer ها صحبت می کنیم ناخود آگاه به یاد افرادی با بالای یک میلیون دنبال کننده می افتیم، اما در سال 2016 تحقیقاتی در مجله مارکلی انجام گرفت که طبق آن ثابت شد مبلغ توسط افرادی با داشتن 1000 دنبال کننده نرخ بازگشت 8 درصدی خواهد داشت و هرچه تعداد دنبال کننده بیشتر شود سود نرخ بازگشت پایین تر می آید به طور مثال influencer های بین 1000 تا 10.000 دنبال کننده دارند نرخ بازگشت مبلغ شان 4 در صد است. پس می توان گفت که برای کسب و کارهای کوچک و متوسط مبلغ توسط اینفلوسنرهای کوچک مقرون به صزفه تر و هدفمند تر هم هست.

  1. واقعی باشید.

حال که مطالعه بازار را انجام داده اید و influencers های مورد نظر خود را مطالعه کردیم آن هایی را که با ارزش برند ما و برنامه های تجاریمان مطابقت بیشتری دارد ایجاب کرده و برای استفاده از آن ها برنامه ریزی درست و واقعی می کنیم.

درباره نویسنده

نظرات

دسته بندی مقالات

مقالات مرتبط