7 نکته مالی راه اندازی استارت آپ ها برای کارآفرینان

 هیچ چیز ارزش پولی بیشتری نسبت به زمان شما ندارد. بنابراین در هنگام برنامه ریزی برنامه وظایف روزانه خود، این را در نظر بگیرید. هر ثانیه شما  که صرف انجام چیزی غیر مرتبط با کسب و کارتان باشد، عملاً هدر رفته است.

7  نکته مالی راه اندازی استارت آپ ها برای کارآفرینان

هفت دستاورد برای جلوگیری از اشتباهات مالی معمول، که کارآفرینان هنگام شروع یک کسب و کار جدید انجام می‌دهند.

  1.  مدیریت جریان نقدی، کلید ماجراست

اغلب استارت آپ ها به دلایل مختلفی شکست خورده اند، اما یکی از آن ها بسیار رایج تر از دیگران است، تمام شدن پول. شما باید بدانید که هر ریال از کجا به دست آمده و قرار است که در کجا خرج شود.

اگر شما در جریانات نقدی خود قرار نگیرید، کسب و کار خود را در موقعیت بسیار خطرناک قرار می دهید. وقتی شما پولی برایتان باقی نمانده باشد دیگر مهم نیست که ایده شما چه قدر خوب و عالی است. یک بودجه ایجاد کنید و به آن بچسبید.

  1.  پیگیری و نظارت بر تمام هزینه ها

با راه اندازی یه کسب و کار جدید، هزینه های زیادی برای شما در هر سو به وجود می آید. استخدام یک کارمند تمام وقت حسابداری برای اداره امور در ابتدا اقدامی سودآور نیست، بنابراین از نرم افزار حسابداری برای سازماندهی استفاده کنید. این نه تنها به مدیریت جریان پول نقد کمک می کند، بلکه باعث می شود که زمان پرداخت مالیات هر ساله شما رونق یابد. همان طور که رشد می کنید و حسابداری کسب و کار شما پیچیده تر می شود، باید یک فرد حرفه ایی را استخدام کنید.

3 . هزینه های ثابت خود را در ابتدا محدود کنید

در ابتدای مراحل راه اندازی، پایین نگه داشتن هزینه ها، کلید طول عمر شرکت شماست. شما به  یک دفتر مرکزی بزرگ در قلب شهر خود و یا سفارش غذای کامل برای سه بار در طول روز نیاز ندارید.

بنابراین شما می توانید اکثریت سرمایه خود را به رشد اختصاص دهید. بسیاری از راه اندازی ها بیش از حد بر روی موارد اشتباه تمرکز می کنند مانند دفاتر فانتزی و امکانات رفاهی و....... فراموش نکنید که درآمد تولید باید اولویت کسب و کار شما باشد.

4. خوش بینانه عمل کنید اما آماده برای بدترین باشید

هنگام شروع یک کسب و کار شما هرگز نمی دانید چه اتفاقی می افتد ، بنابراین بهتر است خودتان را برای بدترین شرایط ممکن آماده کنید. کار خود را رها نکنید و منبع اصلی درآمد خود را از بین نبرید تا کسب و کارتان بتواند درآمد را جایگزین آن کند.  نگه داشتن ذخایر (شخصی و کسب و کار) در یک حساب پس انداز اضطراری می تواند بسیار به شما کمک کند. شما هرگز نباید بیش از حد برای شرایط بد آماده باشید. آن ها اتفاق می افتند و متاسفانه، اغلب زمانی که شما حداقل انتظار وقوع  آنها را می دهید به سراغ شما می آیند. 

5 . هر لحظه از وقت شما ارزش پولی دارد

زمان، پول است.

 هیچ چیز ارزش پولی بیشتری نسبت به زمان شما ندارد. بنابراین در هنگام برنامه ریزی برنامه وظایف روزانه خود، این را در نظر بگیرید. هر ثانیه شما  که صرف انجام چیزی غیر مرتبط با کسب و کارتان باشد، عملاً هدر رفته است.

6.  تمرکز بر کسب مشتری

بدون مشتری، شما کسب و کار ندارید. هر چه زودتر متوجه شوید چگونه مشتری ها را به دست آورید، شرکت شما شانس بیشتری را برای پیشرفت در اختیار دارد. هنگامی که کانال های مختلف کسب و کار را شناسایی می کنید، بهینه سازی را  برای کاهش هزینه های خود انجام دهید.

7 . ایجاد اهداف مالی

به جای اینکه فقط بگویم: "من می خواهم یک شرکت چند میلیون دلاری بسازم"، شما باید اهداف مالی موردنظر خود را به موارد قابل دستیابی و قابل اندازه گیری برسانید.

 اهداف ماهانه، هفتگی و یا حتی درآمد روزانه به شما امکان می دهد مسیر را ادامه و تنظیمات لازم برای رشد ثابت را انجام دهید. مشخص شدن بسیاری از اهداف مالی به شما کمک می کند تا بسیاری از اهداف کوچکتر را به طور مداوم در طول مسیر ضربه بزنید. از بین بردن اهداف کوچک می تواند اعتماد به نفس شما را برای ادامه کار در سفر کارآفرینی فراهم کند.

درباره نویسنده

نظرات

دسته بندی مقالات