6 مرحله برای تبدیل شدن به یک رهبر اندیشه

برای اینکه یک رهبر واقعی اندیشه در صنعت باشید، باید یک منبع قابل اعتماد و جذاب برای دیگران در محیط و فضای خود ایجاد کنید. از طریق به اشتراک گذاری تجربه ها به وسیله سایت خود و نشریات اینترنتی و رسانه هایی که منتشر می کنید، می توانید به مخاطبان خود به طور موثری دسترسی پیدا کنید، آموزش دهید و با آن ها ارتباط برقرار کنید.

6 مرحله برای تبدیل شدن به یک رهبر اندیشه

رهبر اندیشه و رهبر فکری اصطلاحاتی هستند که اغلب به واسطه بسیاری از مردم پرسیده می شود.

این مهم است که به یاد داشته باشید که رهبر فکری چه معنایی دارد و این که چگونه می تواند به نام تجاری، شرکت و مخاطبان شما کمک کند.

یک رهبر اندیشه متخصص صنعتی است، که تخصص خود را با هدف آموزش و پرورش با گسترده‌ای از مخاطبان به اشتراک می گذارد و به طورکلی در پی بهبود و افزودن ارزش به آن صنعت می باشد.

 رهبران فکری افرادی هستند که خود را در صنایع غرق کرده اند؛ آن ها نه تنها کارهای درونی کسب و کار را درک می کنند، بلکه مخاطبان و رقبایشان را هم به خوبی می شناسند.

برای اینکه یک رهبر واقعی اندیشه در صنعت باشید، باید یک منبع قابل اعتماد و جذاب برای دیگران در محیط و فضای خود ایجاد کنید. از طریق به اشتراک گذاری تجربه ها به وسیله سایت خود و نشریات اینترنتی و رسانه هایی که منتشر می کنید، می توانید به مخاطبان خود به طور موثری دسترسی پیدا کنید، آموزش دهید و با آن ها ارتباط برقرار کنید.

این یک اصل است که مردم می خواهند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

با این حال هنوز شرکت ها در مورد بازاریابی محتوا، عناصر انسانی را نادیده می گیرند.

برای درک بیشتر در مورد چگونگی تبدیل به یک رهبر دارای تفکر، چندین شیوه پیشنهاد می‌شود:

شروع به نوشتن کنید

یکی از موثرترین و مقیاس پذیر ترین روش های ساختن رهبری تفکر، ارتباط با مخاطبین از طریق محتوا است.

بدون توجه به این که می‌خواهید از کدام کانال بازاریابی استفاده کنید، محتوا بخش جداناپذیر تمام این کانال‌ها خواهد بود. محتوای خوب بخشی مهم از برنامه‌ی بازاریابی است. پس بسیار مهم است که شما از همین حالا شروع به نوشتن کنید.

هدف از بازاریابی از طریق محتوا = جلب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی با هدف تغییر یا بهبود رفتار خرید آن ها

بیش از حد تبلیغاتی نباشید

درست است که هدف شما از ایجاد صفحه در رسانه های اجتماعی , افزایش فروش و جذب مشتریان جدید است ولی این نباید باعث شود که فقط مطالب تبلیغاتی ارسال کنید. هیچ کاربری دوست ندارد در صفحه ایی عضو باشد که فقط تبلیغات ارسال می‌کند و اکثریت کاربران به سرعت این صفحات را ترک می‌کنند.

محتوایی با کیفیت بالا منتشر کنید

ما معتقدیم کیفیت یکی از مهمترین عوامل ایجاد محتوای رهبری فکر است (اگر نگوییم مهمترین). تغییر در نحوه ارایه و افزودن جذابیت های بصری می‌تواند کیفیت محتوا و شانس معرفی شما از طرف کاربر به دیگران را افزایش دهد.

به طور حتم مهمترین معیار برای کیفیت محتوا؛ رضایت کاربران سایت و معرفی شما به دیگران است.

مقاوم باشید

 مخاطبان شما نمی‌توانند به شما اعتماد کنند، اگر ندانند که شما چه کسی هستید؟! در واقع اعتماد یک شبه اتفاق نمی افتد. با نگه داشتن فعالیت خود براساس یک تقویم کاری و به طور مداوم انتشار محتوای مناسب، می توانید خود را در ذهن مشتریان جا بیندازید. رهبران فکری واقعی آن هایی هستند که نتیجه کار خود را پس از مسیری طولانی می بینند. درست است که رهبران تفکر افرادی پرشور هستند اما آن ها سعی نمی‌کنند کاری سریع انجام دهند یا مدام در روند جدیدی قرار گیرند؛ آن ها در صنعت خود همواره به دنبال سازگاری در محتوا، تعاملات اجتماعی، و مشارکت انتشارات و صداقت هستند.

بروید و به گروه های آنلاین بپیوندید

شما شگفت زده می شوید که چه تعداد از افراد پروفایل کاری خود را ناقص می‌گذارند یا به طور کامل آن ها را تکمیل نمی‌کنند. حضور آنلاین شما مهم است، پس مطمئن شوید که لینکدین شما کامل شده است و یا تصویر نمایه حساب توییتر شما عکس یک تخم مرغ نیست!!!!

فراتر از یک نمایه کامل، اطمینان حاصل کنید که شما در واقع با پیروان خود درگیر هستید. بله، ساده بودن در حال حاضر می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند، اما شما همچنین باید برای پیشرفت اجتماعی خود و جامعه آنلاین خود تلاش کنید.

به یاد داشته باشید که بهترین مطالب از طرف شما به وجود می آیند

این نیز یکی از کلید های ایجاد رهبری تفکر به عنوان استراتژی ROI (بازگشت سرمایه) محوری برای شرکت شما در دراز مدت است. انعطاف پذیری برندتان بدون کارکنان شما هیچ معنی و مفهومی ندارد. هنگامی که شما کارکنان کلیدی را با محتوای با کیفیت بالا مشارکت می دهید، چهره‌ایی را که در پشت نام تجاری است و مردم می توانند به آن اعتماد داشته باشند را به نمایش می گذارید.

در حالی که این آسان نیست، تعهد به تبدیل شدن به یک رهبر فکری، یک ویژگی کلیدی در انعکاس نام تجاری شما و ایجاد روابط معتبر در دراز مدت است. گفتگو را شروع کنید، بینش خود را به اشتراک بگذارید و ارتباط برقرار کنید.

سخن پایانی

یاد بگیرید چگونه از محتوا برای اضافه کردن ارزش به شبکه خود و تبدیل شدن به یک رهبر واقعی فکر استفاده کنید.

درباره نویسنده

نظرات

دسته بندی مقالات

مقالات مرتبط