سوالاتی که باید قبل از انتخاب طراحی نمایشگاه تجاری از خود بپرسید

گذاشتن وقت اضافی در مرحله برنامه ریزی می تواند به شما در طراحی بهتر غرفه کمک کند. این یک تصمیم مهم است که باید به عنوان یک فرایند به آن نگاه شود. شما باید به مدت طولانی فکر کنید تا موفق به طراحی یک نمایش مناسب در مورد نام تجاری خود شوید.

 سوالاتی که باید قبل از انتخاب طراحی نمایشگاه تجاری از خود بپرسید

آیا شرکت شما یک طرح سفارشی را برای نمایش در نمایشگاهی بزرگ در نظر گرفته است؟

نمایشی با طراحی سفارشی می تواند یک سفر به یاد ماندنی را برای بازدید کنندگان فراهم کند. علاوه برآن می تواند باعث انعطاف پذیری و افزایش ترافیک غرفه نیز شود.

امروزه شرکت کنندگان در نمایشگاه به دنبال یک تجربه منحصر به فرد هستند. در واقع به دنبال شرکت هایی می گردنند که درک عمیق تری نسبت به خود وکسب و کاری که ارائه می‌کنند، هستند.

این امر به ما یاد آور می شود که نمایشگاه ها روز به روز پیچیده تر از قبل شده اند. از جمله باید در طراحی یک غرفه سفارشی، توجه زیادی به این موضوع داشت چون برخی از اشتباهات رایج وجود دارد که می تواند برای شما ضرر بیشتری به همراه داشته باشد.

گذاشتن وقت اضافی در مرحله برنامه ریزی می تواند به شما در طراحی بهتر غرفه کمک کند. این یک تصمیم مهم است که باید به عنوان یک فرایند به آن نگاه شود. شما باید به مدت طولانی فکر کنید تا موفق به طراحی یک نمایش مناسب در مورد نام تجاری خود شوید.

چگونه باید این نمایش را انجام دهیم؟

شما احتمالا در حال حاضر ایده هایی برای آنچه که می خواهید در نمایشگاه جدید خود ببینید را شناسایی کرده اید.

مهم است که همه ویژگی ها، عملکرد ها و محتواها، مورد بررسی قرار گیرد.

اگر می خواهید در نمایشگاه حرفه ایی به نظر برسید، باید طراحان حرفه ای را برای نمایش خود استخدام کنید. 

طراحی غرفه نمایشگاه، بسیار متفاوت از طراحی انواع دیگر غرفه ها است. وقت بگذارید و تحقیق کنید تا شرکت طراحی مناسب را پیدا کنید، شرکتی که استعداد و توانایی تبدیل کردن ایده های شما به واقعیت را داشته باشد.

شرکت طراح نمایشگاه، کمک زیادی به برنامه ریزی استراتژی می کند تا نمایشگاه شما بتواند با شما رشد کند و سرمایه گذاریتان را به حداکثر برساند.

طرح بازاریابی شرکت شما در پنج ساله آینده چگونه به نظر می رسد؟

چقدر انعطاف پذیری برای تغییر هر پیام یا طرح بندی برای هر نمایش نیاز دارید؟

آیا محصولات یا محصولات نمونه را در نمایش نشان می دهید؟ 

آیا برای نمایش محصولات، ایستگاه های کاری یا زمینه های تعاملی نیاز دارید؟

آیا شما نیاز به نصب مانیتور برای ارایه چند رسانه ای لازم دارید؟ 

اتاق های کنفرانس، میز و یا ذخیره سازی چطور؟ 

در مورد امکانات رفاهی برای بازدیدکنندگان مانند آیتم های تبلیغاتی، نوشیدنی ها و سایر لوازم چه فکری کرده اید؟

اصلا آیا شما در پنج سال آینده به این کار ادامه خواهید داد؟

همین حالا با یک لیست از آن چه که امروز از یک نمایشگاه نیاز دارید شروع کنید و پیش بینی کنید که چه تغییراتی ممکن است در چند سال آینده لازم باشد. 

چقدر هزینه خواهد شد؟

پس از اینکه به طراحی غرفه سفارشی خود فکر کنید، آماده شروع ارزیابی گزینه های نمایشگاهی خواهید شد که این نیازها را برآورده می‌کند. 

سرمایه اولیه شما جزء قابل توجهی از کل هزینه هر نمایشگاه است. اما از آنجا که کل هزینه های اضافی به طور معمول بیش از سرمایه گذاری اولیه است باید نهایت دقت را در انجام امور داشته باشیم. این همان ناحیه ایی است که اگر مراقبت کافی را نداشته باشید، ممکن است که اشتباهات گران قیمتی را انجام دهید.

شما باید هزینه هایی مانند حمل و نقل، آماده سازی در داخل و خارج، ذخیره سازی، نصب و راه اندازی، به روز رسانی گرافیک‌ های سفارشی و سایر جزئیات نمایشگاه را حساب کنید.

به یاد داشته باشید که وزن و حجم بسته بندی دارایی های نمایشگاه شما بر روی این هزینه ها تاثیر می گذارد.

هزینه غرفه سازی بسیار تحت تاثیر و وابسته به عوامل مختلفی است، زیرا هر اقدامی که شما در نمایشگاه انجام می‌دهید درنهایت ارتباط مستقیم با موفق بودن یا نبودن غرفه شما خواهد داشت.

آیا مالکیت ما عامل اصلی هزینه است؟

با وجود اینکه اغلب غرفه‌داران دیگر تاکیدی بر کاهش هزینه ‌ها ندارند، اما مدیران همچنان بر این موضوع پافشاری می‌کنند. و بازاریاب‌ها انتظار دارند تا اصول کاهش هزینه‌ها را همچنان اجرا کنند. اگر با یک فروشنده برتر کار می کنید، می توانید طیف وسیعی از سیستم های نمایشگاه خود را انتخاب کنید. آن گاه شما انعطاف پذیری کافی برای ایجاد دقیق آن چه که می خواهید را دارا هستید.

هنگامی که اعداد و ارقام معتبر برای هزینه مالکیت را در اختیار داشته باشید، می توانید یک تصمیم آگاهانه بگیرید که آیا مالکیت بهترین ارزش برای شرکت شما و نیازهای خاص شما است. 

درباره نویسنده

نظرات

دسته بندی مقالات