جلب توجه بازدیدکننده وب سایت در یک لحظه

آیا می دانید مدت زمان توجه انسان کوتاه تر از ماهی قرمز است؟

ماهی قرمز = 9 ثانیه انسان = 7-6 

جلب توجه بازدیدکننده وب سایت در یک لحظه

آیا می دانید مدت زمان توجه انسان کوتاه تر از ماهی قرمز است؟

ماهی قرمز = 9 ثانیه انسان = 7-6 ثانیه تست 7 ثانیه ای

در زمانهای گذشته، یکی از پیشگامان اینترنت، یک تست برای ارزیابی طراحی وب سایت، تحت عنوان" تست 5 ثانیه " به وجود آورد . ولی برای اهداف این تست ما آن را تست 7 ثانیه نامیده است - چون احساس دست و دلبازی می کنیم .

طراحان ما از روش هفت ثانیه ای برای سنجش کارایی وب سایت و اینکه بازدید کننده وب سایت در 7 ثانیه اول می داند که سایت چه می کند ، استفاده می کنند .

همگی ما دوستانی داریم، که عادت پوشاندن اشتباهات را ندارند . آن دوست خود را بیابید و از وی بخواهید که در کمتر از 7 ثانیه وب سایت شما را بسنجد .

سوالاتی که باید در 7 ثانیه جواب داده شوند :

- موضوع سایت چیست ؟

بازدید کننده سایت باید بتواند در چند ثانیه اولی که به سایت پا می گذارد تشخیص دهد که موضوع سایت چیست . شما می توانید به آن از طریق لوگو ، شعار و یا صفحات وب مشابه که در صفحه اصلی خود قرار می دهید دست یابید .

-آیا سایت نظر مرا جلب می کند ؟

با توجه به اینکه مدت زمان توجه بازدیدکننده سایت که کمتر از یک ماهی قرمز است ، وب سایت شما باید در چند ثانیه اول نظر بازدید کننده را به خود جذب کند. شما می توانید از طریق یک طراحی به روز و فکر شده به این امر دست یابید و لطفاً ، صوت و بوق و رنگ را فقط برای اینکه در سایتتان باشد اضافه نکنید . آنها تنها ذهن را از هدف اصلی سایت منحرف می کنند .

-من چه کاری می باید انجام دهم ؟

وب سایت شما باید طوری بهینه سازی شود که بازدید کننده را به دنبال کننده تبدیل کند . یک فراخوان برای انجام کاری مثل اینکه کجا خرید کنند و یا فرمی را پر کنند و یا هر عملی که شما از ایشان بخواهید انجام دهند . یک عامل ضروری برای حصول اطمینان از موفقیت سایت شماست .

-آیا میخواهم که این تجربه را با کسی به اشتراک بگذارم ؟

در تاریخ رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاری محتوای یافت شده آنلاین کاری عادی شده است . آیا بازدیدکننده ای وب سایت شما را با دوستی در میان می گذارد و یا تمایلی دارد این کار را انجام دهد؟ آیا طراحی شما آنقدر بی نظیر هست که هر کسی به وب سایت پا گذاشت بخواهد آنرا به هر آنکه می شناسد نشان دهد ؟

اگر وب سایت شما از این تست سربلند بیاید و آنرا با موفقیت بگذراند ، ما به شما ادای احترام می کنیم . اگر دوست راست گو و صریح شما با یکی دوتا از این سؤالات به مشکل برخورد و با آنها درگیر شد پس زمان آن است که طراحی وب سایت خود را بازبینی کنید .

منبع: tributemedia.com

درباره نویسنده

نظرات

دسته بندی مقالات

مقالات مرتبط